Vaiko adaptacija darželyje

Vaiko adaptacija darželyje yra viena svarbiausių dėl to, kad yra pirmoji adaptacija įstaigoje, kurioje vaikas praleidžia visą dieną be tėvų. Vaikučiai atkeliauja dar visai maži, turintys mažai gyvenimiškos patirties.

Geros adaptacijos pradžia – tėvų pasiruošimas ir vaiko paruošimas naujam gyvenimo etapui. Vaikai gana greitai pajaučia tėvų nerimą ir baimes, todėl tėveliams reikia reaguoti ramiai, pozityviai nusiteikti, nepasiduoti emocijoms, nes tai labai svarbu sėkmingai vaiko adaptacijai.

Patarimai tėvams adaptacijos laikotarpiu:

• Gyventi darželio ritmu;
  • Rytinės ašaros darželyje- įprasta mažylio reakcija;
  • Labai svarbu į darželį vaiką vesti kasdien, po truputį didinant jo buvimo laiką;
  • Formuokite teigiamą nuostatą apie darželį (vengti tokių kalbų – jei būsi negeras, eisi į darželį ir pan.);
  • Geriausia būtų, kad į grupę atvestų tas šeimos narys, su kuriuo mažyliui būtų lengviau išsiskirti.

Sėkmingo paruošimo darželiui receptai:

• Pasistenkite jau namie pratinti vaiką prie darželio gyvenimo ritmo (pusryčių, pietų, pavakarių  ir pogulio laiko)
  • Išmokykite sedėti prie stalo, pačiam  valgyti, naudotis stalo įrankiais ir gerti iš puodelio;
  • Išmokykite pasiprašyti į tualetą.